Bourns Inc. 5.0SMDJ16A
Part No.:
5.0SMDJ16A
Manufacturer:
Bourns Inc.
Datasheet:
Chuangxin Cloud5.0SMDJ16A.pdf
Description:
TVS DIODE 16VWM 26VC DO214AB
Manufacturer:
Bourns Inc.
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
16V
Voltage - Breakdown (Min):
17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
193A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)