Eaton - Electronics Division 5-0SMDJ120CA
Part No.:
5-0SMDJ120CA
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Datasheet:
Chuangxin Cloud5-0SMDJ120CA.pdf
Description:
TVS DIODE 120VWM 193VC SMC
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
120V
Voltage - Breakdown (Min):
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
26A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)