Taiwan Semiconductor Corporation 5.0SMDJ100A
Part No.:
5.0SMDJ100A
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
Chuangxin Cloud5.0SMDJ100A.pdf
Description:
5000W, 117V, 5%, UNIDIRECTIONAL,
Manufacturer:
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
5.0SMDJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
100V
Voltage - Breakdown (Min):
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30.9A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
Chuangxin Cloud5.0SMDJ100A.pdf
1. How to order 5.0SMDJ100A on Chuangxin Cloud?
3. Are the 5.0SMDJ100A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 5.0SMDJ100A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 5.0SMDJ100A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 5.0SMDJ64AH 5.0SMDJ100AH 5.0SMDJ24AH 5.0SMDJ30AH 5.0SMDJ33AH
Part Number 5.0SMDJ64AH 5.0SMDJ100AH 5.0SMDJ24AH 5.0SMDJ30AH 5.0SMDJ33AH
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series 5.0SMDJ 5.0SMDJ 5.0SMDJ 5.0SMDJ 5.0SMDJ
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 100V 100V 100V 100V 100V
Voltage - Breakdown (Min) 111V 111V 111V 111V 111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 162V 162V 162V 162V 162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 30.9A 30.9A 30.9A 30.9A 30.9A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW)