Delevan 5022R-431H
Part No.:
5022R-431H
Datasheet:
Chuangxin Cloud5022R-431H.pdf
Description:
FIXED IND 430NH 1.825A 110 MOHM
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
430 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
1.825 A
DC Resistance (DCR):
110mOhm Max
Q @ Freq:
45 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
315MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)