Delevan 4590R-822J
Part No.:
4590R-822J
Datasheet:
Chuangxin Cloud4590R-822J.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 7.15A 13 MOHM TH
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
7.15 A
Current - Saturation (Isat):
5.7A
DC Resistance (DCR):
13mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.455" Dia x 0.900" L (11.55mm x 22.86mm)
Height - Seated (Max):
Datasheet:
Chuangxin Cloud4590R-822J.pdf
1. How to order 4590R-822J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 4590R-822J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4590R-822J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4590R-822J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 4590R-822J pin diagram, 4590R-822J datasheet?
Inductance 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 7.15 A 7.15 A 7.15 A 7.15 A 7.15 A
Current - Saturation (Isat) 5.7A 5.7A 5.7A 5.7A 5.7A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 13mOhm Max 13mOhm Max 13mOhm Max 13mOhm Max 13mOhm Max
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz
Size / Dimension 0.455" Dia x 0.900" L (11.55mm x 22.86mm) 0.455" Dia x 0.900" L (11.55mm x 22.86mm) 0.455" Dia x 0.900" L (11.55mm x 22.86mm) 0.455" Dia x 0.900" L (11.55mm x 22.86mm) 0.455" Dia x 0.900" L (11.55mm x 22.86mm)