Delevan 4590R-392J
Part No.:
4590R-392J
Datasheet:
Chuangxin Cloud4590R-392J.pdf
Description:
FIXED IND 3.9UH 9.75A 7 MOHM TH
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
9.75 A
Current - Saturation (Isat):
8.2A
DC Resistance (DCR):
7mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.455" Dia x 0.900" L (11.55mm x 22.86mm)
Height - Seated (Max):
Datasheet:
Chuangxin Cloud4590R-392J.pdf
1. How to order 4590R-392J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 4590R-392J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4590R-392J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4590R-392J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 4590R-392J pin diagram, 4590R-392J datasheet?
Inductance 3.9 µH 3.9 µH 3.9 µH 3.9 µH 3.9 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 9.75 A 9.75 A 9.75 A 9.75 A 9.75 A
Current - Saturation (Isat) 8.2A 8.2A 8.2A 8.2A 8.2A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 7mOhm Max 7mOhm Max 7mOhm Max 7mOhm Max 7mOhm Max
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz
Size / Dimension 0.455" Dia x 0.900" L (11.55mm x 22.86mm) 0.455" Dia x 0.900" L (11.55mm x 22.86mm) 0.455" Dia x 0.900" L (11.55mm x 22.86mm) 0.455" Dia x 0.900" L (11.55mm x 22.86mm) 0.455" Dia x 0.900" L (11.55mm x 22.86mm)