Delevan 4302R-821J
Part No.:
4302R-821J
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302R-821J.pdf
Description:
FIXED IND 820NH 540MA 510MOHM SM
Inductance:
820 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
540 mA
DC Resistance (DCR):
510mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
95MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302R-821J.pdf
1. How to order 4302R-821J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 4302R-821J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4302R-821J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4302R-821J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 4302R-821J pin diagram, 4302R-821J datasheet?
Inductance 820 nH 820 nH 820 nH 820 nH 820 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 540 mA 540 mA 540 mA 540 mA 540 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 510mOhm Max 510mOhm Max 510mOhm Max 510mOhm Max 510mOhm Max
Q @ Freq 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 95MHz 95MHz 95MHz 95MHz 95MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm)