Delevan 4302R-561J
Part No.:
4302R-561J
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302R-561J.pdf
Description:
FIXED IND 560NH 710MA 295MOHM SM
Inductance:
560 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
710 mA
DC Resistance (DCR):
295mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
115MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302R-561J.pdf
1. How to order 4302R-561J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 4302R-561J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4302R-561J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4302R-561J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 4302R-561J pin diagram, 4302R-561J datasheet?
Inductance 560 nH 560 nH 560 nH 560 nH 560 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 710 mA 710 mA 710 mA 710 mA 710 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 295mOhm Max 295mOhm Max 295mOhm Max 295mOhm Max 295mOhm Max
Q @ Freq 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 115MHz 115MHz 115MHz 115MHz 115MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm)