Delevan 4302R-472J
Part No.:
4302R-472J
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302R-472J.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 255MA 2.3OHM SMD
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
255 mA
DC Resistance (DCR):
2.3Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
30MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302R-472J.pdf
1. How to order 4302R-472J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 4302R-472J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4302R-472J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4302R-472J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 4302R-472J pin diagram, 4302R-472J datasheet?
Inductance 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 255 mA 255 mA 255 mA 255 mA 255 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 2.3Ohm Max 2.3Ohm Max 2.3Ohm Max 2.3Ohm Max 2.3Ohm Max
Q @ Freq 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant 30MHz 30MHz 30MHz 30MHz 30MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm)