Delevan 4302R-331J
Part No.:
4302R-331J
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302R-331J.pdf
Description:
FIXED IND 330NH 865MA 200MOHM SM
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
865 mA
DC Resistance (DCR):
200mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
180MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302R-331J.pdf
1. How to order 4302R-331J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 4302R-331J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4302R-331J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4302R-331J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 4302R-331J pin diagram, 4302R-331J datasheet?
Inductance 330 nH 330 nH 330 nH 330 nH 330 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 865 mA 865 mA 865 mA 865 mA 865 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max 200mOhm Max 200mOhm Max 200mOhm Max 200mOhm Max
Q @ Freq 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 180MHz 180MHz 180MHz 180MHz 180MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm)