Delevan 4302R-273J
Part No.:
4302R-273J
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302R-273J.pdf
Description:
FIXED IND 27UH 105MA 13 OHM SMD
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
105 mA
DC Resistance (DCR):
13Ohm Max
Q @ Freq:
20 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
10MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302R-273J.pdf
1. How to order 4302R-273J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 4302R-273J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4302R-273J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4302R-273J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 4302R-273J pin diagram, 4302R-273J datasheet?
Inductance 27 µH 27 µH 27 µH 27 µH 27 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 105 mA 105 mA 105 mA 105 mA 105 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 13Ohm Max 13Ohm Max 13Ohm Max 13Ohm Max 13Ohm Max
Q @ Freq 20 @ 2.5MHz 20 @ 2.5MHz 20 @ 2.5MHz 20 @ 2.5MHz 20 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant 10MHz 10MHz 10MHz 10MHz 10MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm)