Delevan 4302R-271J
Part No.:
4302R-271J
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302R-271J.pdf
Description:
FIXED IND 270NH 890MA 190MOHM SM
Inductance:
270 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
890 mA
DC Resistance (DCR):
190mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
240MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302R-271J.pdf
1. How to order 4302R-271J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 4302R-271J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4302R-271J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4302R-271J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 4302R-271J pin diagram, 4302R-271J datasheet?
Inductance 270 nH 270 nH 270 nH 270 nH 270 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 890 mA 890 mA 890 mA 890 mA 890 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 190mOhm Max 190mOhm Max 190mOhm Max 190mOhm Max 190mOhm Max
Q @ Freq 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 240MHz 240MHz 240MHz 240MHz 240MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm)