Delevan 4302R-222J
Part No.:
4302R-222J
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302R-222J.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 345MA 1.25OHM SM
Manufacturer:
Delevan
Series:
4302R
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
345 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
1.25Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
50MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302R-222J.pdf
1. How to order 4302R-222J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 4302R-222J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4302R-222J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4302R-222J.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 4302R-222J pin diagram, 4302R-222J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 4302R-102K 4302R-103K 4302R-121K 4302R-122K 4302R-123K
Part Number 4302R-102K 4302R-103K 4302R-121K 4302R-122K 4302R-123K
Manufacturer Delevan Delevan Delevan Delevan Delevan
Series 4302R 4302R 4302R 4302R 4302R
Package/Case 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material - Core Iron Powder Iron Powder Iron Powder Iron Powder Iron Powder
Inductance 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 345 mA 345 mA 345 mA 345 mA 345 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.25Ohm Max 1.25Ohm Max 1.25Ohm Max 1.25Ohm Max 1.25Ohm Max
Q @ Freq 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant 50MHz 50MHz 50MHz 50MHz 50MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm)