Delevan 4302R-183J
Part No.:
4302R-183J
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302R-183J.pdf
Description:
FIXED IND 18UH 115MA 11 OHM SMD
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
115 mA
DC Resistance (DCR):
11Ohm Max
Q @ Freq:
20 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
12MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302R-183J.pdf
1. How to order 4302R-183J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 4302R-183J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4302R-183J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4302R-183J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 4302R-183J pin diagram, 4302R-183J datasheet?
Inductance 18 µH 18 µH 18 µH 18 µH 18 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 115 mA 115 mA 115 mA 115 mA 115 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 11Ohm Max 11Ohm Max 11Ohm Max 11Ohm Max 11Ohm Max
Q @ Freq 20 @ 2.5MHz 20 @ 2.5MHz 20 @ 2.5MHz 20 @ 2.5MHz 20 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant 12MHz 12MHz 12MHz 12MHz 12MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm)