Delevan 4302R-181J
Part No.:
4302R-181J
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302R-181J.pdf
Description:
FIXED IND 180NH 955MA 165MOHM SM
Manufacturer:
Delevan
Series:
4302R
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
180 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
955 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
165mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
325MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302R-181J.pdf
1. How to order 4302R-181J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 4302R-181J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4302R-181J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4302R-181J.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 4302R-181J pin diagram, 4302R-181J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 4302R-102K 4302R-103K 4302R-121K 4302R-122K 4302R-123K
Part Number 4302R-102K 4302R-103K 4302R-121K 4302R-122K 4302R-123K
Manufacturer Delevan Delevan Delevan Delevan Delevan
Series 4302R 4302R 4302R 4302R 4302R
Package/Case 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material - Core Iron Powder Iron Powder Iron Powder Iron Powder Iron Powder
Inductance 180 nH 180 nH 180 nH 180 nH 180 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 955 mA 955 mA 955 mA 955 mA 955 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 165mOhm Max 165mOhm Max 165mOhm Max 165mOhm Max 165mOhm Max
Q @ Freq 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 325MHz 325MHz 325MHz 325MHz 325MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm)