Delevan 4302R-151J
Part No.:
4302R-151J
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302R-151J.pdf
Description:
FIXED IND 150NH 1A 150 MOHM SMD
Inductance:
150 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1 A
DC Resistance (DCR):
150mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
375MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302R-151J.pdf
1. How to order 4302R-151J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 4302R-151J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4302R-151J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4302R-151J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 4302R-151J pin diagram, 4302R-151J datasheet?
Inductance 150 nH 150 nH 150 nH 150 nH 150 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 1 A 1 A 1 A 1 A 1 A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max 150mOhm Max 150mOhm Max 150mOhm Max 150mOhm Max
Q @ Freq 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 375MHz 375MHz 375MHz 375MHz 375MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm)