Delevan 4302R-122J
Part No.:
4302R-122J
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302R-122J.pdf
Description:
FIXED IND 1.2UH 500MA 600MOHM SM
Inductance:
1.2 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
500 mA
DC Resistance (DCR):
600mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
75MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302R-122J.pdf
1. How to order 4302R-122J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 4302R-122J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4302R-122J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4302R-122J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 4302R-122J pin diagram, 4302R-122J datasheet?
Inductance 1.2 µH 1.2 µH 1.2 µH 1.2 µH 1.2 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 500 mA 500 mA 500 mA 500 mA 500 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 600mOhm Max 600mOhm Max 600mOhm Max 600mOhm Max 600mOhm Max
Q @ Freq 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant 75MHz 75MHz 75MHz 75MHz 75MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm)