Delevan 4302-822J
Part No.:
4302-822J
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302-822J.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 195MA 4 OHM SMD
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
195 mA
DC Resistance (DCR):
4Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
20MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302-822J.pdf
1. How to order 4302-822J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 4302-822J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4302-822J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4302-822J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 4302-822J pin diagram, 4302-822J datasheet?
Inductance 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 195 mA 195 mA 195 mA 195 mA 195 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 4Ohm Max 4Ohm Max 4Ohm Max 4Ohm Max 4Ohm Max
Q @ Freq 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant 20MHz 20MHz 20MHz 20MHz 20MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm)