Delevan 4302-682J
Part No.:
4302-682J
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302-682J.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 205MA 3.5OHM SMD
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
205 mA
DC Resistance (DCR):
3.5Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
22MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302-682J.pdf
1. How to order 4302-682J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 4302-682J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4302-682J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4302-682J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 4302-682J pin diagram, 4302-682J datasheet?
Inductance 6.8 µH 6.8 µH 6.8 µH 6.8 µH 6.8 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 205 mA 205 mA 205 mA 205 mA 205 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 3.5Ohm Max 3.5Ohm Max 3.5Ohm Max 3.5Ohm Max 3.5Ohm Max
Q @ Freq 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant 22MHz 22MHz 22MHz 22MHz 22MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm)