Delevan 4302-562J
Part No.:
4302-562J
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302-562J.pdf
Description:
FIXED IND 5.6UH 225MA 3 OHM SMD
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
225 mA
DC Resistance (DCR):
3Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
26MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302-562J.pdf
1. How to order 4302-562J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 4302-562J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4302-562J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4302-562J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 4302-562J pin diagram, 4302-562J datasheet?
Inductance 5.6 µH 5.6 µH 5.6 µH 5.6 µH 5.6 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 225 mA 225 mA 225 mA 225 mA 225 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 3Ohm Max 3Ohm Max 3Ohm Max 3Ohm Max 3Ohm Max
Q @ Freq 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant 26MHz 26MHz 26MHz 26MHz 26MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm)