Delevan 4302-561J
Part No.:
4302-561J
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302-561J.pdf
Description:
FIXED IND 560NH 710MA 295MOHM SM
Manufacturer:
Delevan
Series:
4302
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
560 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
710 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
295mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
115MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302-561J.pdf
1. How to order 4302-561J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 4302-561J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4302-561J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4302-561J.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 4302-561J pin diagram, 4302-561J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 4302R-102K 4302R-103K 4302R-121K 4302R-122K 4302R-123K
Part Number 4302R-102K 4302R-103K 4302R-121K 4302R-122K 4302R-123K
Manufacturer Delevan Delevan Delevan Delevan Delevan
Series 4302 4302 4302 4302 4302
Package/Case 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material - Core Iron Powder Iron Powder Iron Powder Iron Powder Iron Powder
Inductance 560 nH 560 nH 560 nH 560 nH 560 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 710 mA 710 mA 710 mA 710 mA 710 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 295mOhm Max 295mOhm Max 295mOhm Max 295mOhm Max 295mOhm Max
Q @ Freq 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 115MHz 115MHz 115MHz 115MHz 115MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm)