Delevan 4302-471J
Part No.:
4302-471J
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302-471J.pdf
Description:
FIXED IND 470NH 790MA 240MOHM SM
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
790 mA
DC Resistance (DCR):
240mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
130MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302-471J.pdf
1. How to order 4302-471J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 4302-471J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4302-471J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4302-471J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 4302-471J pin diagram, 4302-471J datasheet?
Inductance 470 nH 470 nH 470 nH 470 nH 470 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 790 mA 790 mA 790 mA 790 mA 790 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 240mOhm Max 240mOhm Max 240mOhm Max 240mOhm Max 240mOhm Max
Q @ Freq 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 130MHz 130MHz 130MHz 130MHz 130MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm)