Delevan 4302-272J
Part No.:
4302-272J
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302-272J.pdf
Description:
FIXED IND 2.7UH 305MA 1.6OHM SMD
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
305 mA
DC Resistance (DCR):
1.6Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
45MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302-272J.pdf
1. How to order 4302-272J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 4302-272J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4302-272J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4302-272J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 4302-272J pin diagram, 4302-272J datasheet?
Inductance 2.7 µH 2.7 µH 2.7 µH 2.7 µH 2.7 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 305 mA 305 mA 305 mA 305 mA 305 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.6Ohm Max 1.6Ohm Max 1.6Ohm Max 1.6Ohm Max 1.6Ohm Max
Q @ Freq 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant 45MHz 45MHz 45MHz 45MHz 45MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm)