Delevan 4302-222J
Part No.:
4302-222J
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302-222J.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 345MA 1.25OHM SM
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
345 mA
DC Resistance (DCR):
1.25Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
50MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302-222J.pdf
1. How to order 4302-222J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 4302-222J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4302-222J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4302-222J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 4302-222J pin diagram, 4302-222J datasheet?
Inductance 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 345 mA 345 mA 345 mA 345 mA 345 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.25Ohm Max 1.25Ohm Max 1.25Ohm Max 1.25Ohm Max 1.25Ohm Max
Q @ Freq 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant 50MHz 50MHz 50MHz 50MHz 50MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm)