Delevan 4302-182J
Part No.:
4302-182J
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302-182J.pdf
Description:
FIXED IND 1.8UH 430MA 800MOHM SM
Inductance:
1.8 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
430 mA
DC Resistance (DCR):
800mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
60MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302-182J.pdf
1. How to order 4302-182J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 4302-182J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4302-182J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4302-182J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 4302-182J pin diagram, 4302-182J datasheet?
Inductance 1.8 µH 1.8 µH 1.8 µH 1.8 µH 1.8 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 430 mA 430 mA 430 mA 430 mA 430 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 800mOhm Max 800mOhm Max 800mOhm Max 800mOhm Max 800mOhm Max
Q @ Freq 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant 60MHz 60MHz 60MHz 60MHz 60MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm)