Delevan 4302-181J
Part No.:
4302-181J
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302-181J.pdf
Description:
FIXED IND 180NH 955MA 165MOHM SM
Inductance:
180 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
955 mA
DC Resistance (DCR):
165mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
325MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302-181J.pdf
1. How to order 4302-181J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 4302-181J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4302-181J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4302-181J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 4302-181J pin diagram, 4302-181J datasheet?
Inductance 180 nH 180 nH 180 nH 180 nH 180 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 955 mA 955 mA 955 mA 955 mA 955 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 165mOhm Max 165mOhm Max 165mOhm Max 165mOhm Max 165mOhm Max
Q @ Freq 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz 40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 325MHz 325MHz 325MHz 325MHz 325MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm)