Delevan 4302-152J
Part No.:
4302-152J
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302-152J.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 455MA 730MOHM SM
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
455 mA
DC Resistance (DCR):
730mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
70MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302-152J.pdf
1. How to order 4302-152J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 4302-152J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4302-152J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4302-152J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 4302-152J pin diagram, 4302-152J datasheet?
Inductance 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 455 mA 455 mA 455 mA 455 mA 455 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 730mOhm Max 730mOhm Max 730mOhm Max 730mOhm Max 730mOhm Max
Q @ Freq 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant 70MHz 70MHz 70MHz 70MHz 70MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm)