Delevan 4302-123J
Part No.:
4302-123J
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302-123J.pdf
Description:
FIXED IND 12UH 140MA 7.5 OHM SMD
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
140 mA
DC Resistance (DCR):
7.5Ohm Max
Q @ Freq:
20 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
16MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud4302-123J.pdf
1. How to order 4302-123J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 4302-123J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4302-123J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 4302-123J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 4302-123J pin diagram, 4302-123J datasheet?
Inductance 12 µH 12 µH 12 µH 12 µH 12 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 140 mA 140 mA 140 mA 140 mA 140 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 7.5Ohm Max 7.5Ohm Max 7.5Ohm Max 7.5Ohm Max 7.5Ohm Max
Q @ Freq 20 @ 2.5MHz 20 @ 2.5MHz 20 @ 2.5MHz 20 @ 2.5MHz 20 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant 16MHz 16MHz 16MHz 16MHz 16MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm) 0.095" (2.41mm)