Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 3QHM53D0.5-49.000
Part No.:
3QHM53D0.5-49.000
Datasheet:
Chuangxin Cloud3QHM53D0.5-49.000.pdf
Description:
XTAL OSC SSXO 49.0000MHZ CMOS
Frequency:
49 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-45°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
-0.50%, Down Spread
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)