YAGEO 3KP8.5CA-AT/B
Part No.:
3KP8.5CA-AT/B
Datasheet:
Chuangxin Cloud3KP8.5CA-AT/B.pdf
Description:
TVS P600 8.5V 14.4V AUTO BOX
Series:
3KP-AT
Packaging:
Tape & Box (TB)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
8.5V
Voltage - Breakdown (Min):
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
208.3A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)