YAGEO 3KP8.0A/TR13
Part No.:
3KP8.0A/TR13
Datasheet:
Chuangxin Cloud3KP8.0A/TR13.pdf
Description:
TVS P600 8V 13.6V 13"
Series:
3KP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
8V
Voltage - Breakdown (Min):
8.89V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
13.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
220.6A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)