YAGEO 3KP7.0A/TR13
Part No.:
3KP7.0A/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Package:
P600, Axial
Datasheet:
Chuangxin Cloud3KP7.0A/TR13.pdf
Description:
TVS P600 7V 12V 13"
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
P600, Axial
Series:
3KP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7V
Voltage - Breakdown (Min):
7.78V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
250A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)