Micro Commercial Co 3KP6.5CA-TP
Part No.:
3KP6.5CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
R-6, Axial
Datasheet:
Chuangxin Cloud3KP6.5CA-TP.pdf
Description:
Interface
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
R-6, Axial
Series:
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
6.5V
Voltage - Breakdown (Min):
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
11.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
267.9A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)