SMC Diode Solutions 3.0SMCJ33CA
Part No.:
3.0SMCJ33CA
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
Datasheet:
Chuangxin Cloud3.0SMCJ33CA.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMC
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
56.2A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)