SMC Diode Solutions 3.0SMCJ30CA
Part No.:
3.0SMCJ30CA
Datasheet:
Chuangxin Cloud3.0SMCJ30CA.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
62A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)