SMC Diode Solutions 3.0SMCJ28CA
Part No.:
3.0SMCJ28CA
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
Datasheet:
Chuangxin Cloud3.0SMCJ28CA.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMC
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
66A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)