Diodes Incorporated 3.0SMCJ22AQ-13
Part No.:
3.0SMCJ22AQ-13
Datasheet:
Chuangxin Cloud3.0SMCJ22AQ-13.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
84.5A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Power Line Protection:
Yes
Applications:
Capacitance @ Frequency:
3000pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)