Diodes Incorporated 3.0SMCJ150CA-13
Part No.:
3.0SMCJ150CA-13
Datasheet:
Chuangxin Cloud3.0SMCJ150CA-13.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
150V
Voltage - Breakdown (Min):
167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.3A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)