ULTRAVOLT / Advanced Energy 2.5V5-N0.5-W
Part No.:
2.5V5-N0.5-W
Manufacturer:
ULTRAVOLT / Advanced Energy
Category:
DC DC Converters
Package:
9-SIP Module
Datasheet:
Chuangxin Cloud2.5V5-N0.5-W.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 2500V 500MW
Manufacturer:
ULTRAVOLT / Advanced Energy
Series:
UltraVolt® V
Package/Case:
9-SIP Module
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
High Voltage - Non-Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
4.5V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output 1:
2500V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
200µA
Power (Watts):
500 mW
Voltage - Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Adjustable Output
Operating Temperature:
-10°C ~ 65°C