Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 25QHM53D4.0-59.700
Part No.:
25QHM53D4.0-59.700
Datasheet:
Chuangxin Cloud25QHM53D4.0-59.700.pdf
Description:
XTAL OSC SSXO 59.7000MHZ CMOS
Frequency:
59.7 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-45°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
-4.00%, Down Spread
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)