Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 25QHM53C2.0-16.777216
Part No.:
25QHM53C2.0-16.777216
Datasheet:
Chuangxin Cloud25QHM53C2.0-16.777216.pdf
Description:
XTAL OSC SSXO 16.777216MHZ CMOS
Frequency:
16.777216 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-45°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
±2.00%, Center Spread
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)