Microchip Technology 25LC040AT-E/MS
Part No.:
25LC040AT-E/MS
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Datasheet:
Chuangxin Cloud25LC040AT-E/MS.pdf
Description:
IC EEPROM 4KBIT SPI 10MHZ 8MSOP
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Programmable:
Verified
Memory Size:
4Kbit
Memory Organization:
512 x 8
Clock Frequency:
10 MHz
Voltage - Supply:
2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)