Delevan 2256R-33J
Part No.:
2256R-33J
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin Cloud2256R-33J.pdf
Description:
FIXED IND 470UH 350MA 3.25OHM TH
Manufacturer:
Delevan
Series:
2256R
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
470 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
350 mA
Current - Saturation (Isat):
350mA
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
3.25Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)
Height - Seated (Max):
Datasheet:
Chuangxin Cloud2256R-33J.pdf
1. How to order 2256R-33J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 2256R-33J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2256R-33J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 2256R-33J.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 2256R-33J pin diagram, 2256R-33J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 2256R-17L 2256R-01L 2256R-02L 2256R-03L 2256R-04L
Part Number 2256R-17L 2256R-01L 2256R-02L 2256R-03L 2256R-04L
Manufacturer Delevan Delevan Delevan Delevan Delevan
Series 2256R 2256R 2256R 2256R 2256R
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material - Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 470 µH 470 µH 470 µH 470 µH 470 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 350 mA 350 mA 350 mA 350 mA 350 mA
Current - Saturation (Isat) 350mA 350mA 350mA 350mA 350mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 3.25Ohm Max 3.25Ohm Max 3.25Ohm Max 3.25Ohm Max 3.25Ohm Max
Q @ Freq - - - - -
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz
Features - - - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm) 0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm) 0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm) 0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm) 0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)