Delevan 1812R-683G
Part No.:
1812R-683G
Datasheet:
Chuangxin Cloud1812R-683G.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 183MA 6 OHM SMD
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
183 mA
DC Resistance (DCR):
6Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
9MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.190" (4.83mm)