Delevan 1812R-183G
Part No.:
1812R-183G
Datasheet:
Chuangxin Cloud1812R-183G.pdf
Description:
FIXED IND 18UH 268MA 2.8 OHM SMD
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
268 mA
DC Resistance (DCR):
2.8Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
15MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.190" (4.83mm)