Remington Industries 1.75RD6061T6511-1
Part No.:
1.75RD6061T6511-1
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
Chuangxin Cloud1.75RD6061T6511-1.pdf
Description:
1.75RD6061T6511-1 1-3/4" DIAMETE
Manufacturer:
Remington Industries
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Aluminum Round Rod
Specifications:
1.750" Dia x 1.000" L (44.45mm x 25.40mm)
Datasheet:
1. How to order 1.75RD6061T6511-1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1.75RD6061T6511-1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1.75RD6061T6511-1?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series - - - - -
Packaging Bag Bag Bag Bag Bag
Product Status Active Active Active Active Active
Type Aluminum Round Rod Aluminum Round Rod Aluminum Round Rod Aluminum Round Rod Aluminum Round Rod
Specifications 1.750" Dia x 1.000" L (44.45mm x 25.40mm) 1.750" Dia x 1.000" L (44.45mm x 25.40mm) 1.750" Dia x 1.000" L (44.45mm x 25.40mm) 1.750" Dia x 1.000" L (44.45mm x 25.40mm) 1.750" Dia x 1.000" L (44.45mm x 25.40mm)