Delevan 1641R-561J
Part No.:
1641R-561J
Datasheet:
Chuangxin Cloud1641R-561J.pdf
Description:
FIXED IND 560NH 505MA 330MOHM TH
Series:
1641R
Inductance:
560 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
505 mA
Current - Saturation (Isat):
505mA
DC Resistance (DCR):
330mOhm Max
Q @ Freq:
43 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
210MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Height - Seated (Max):
Datasheet:
Chuangxin Cloud1641R-561J.pdf
1. How to order 1641R-561J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1641R-561J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1641R-561J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1641R-561J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1641R-561J pin diagram, 1641R-561J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1641R-105K 1641R-102K 1641R-103K 1641R-103K 1641R-272K
Part Number 1641R-105K 1641R-102K 1641R-103K 1641R-103K 1641R-272K
Manufacturer Delevan Delevan Delevan Delevan Delevan
Series 1641R 1641R 1641R 1641R 1641R
Inductance 560 nH 560 nH 560 nH 560 nH 560 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 505 mA 505 mA 505 mA 505 mA 505 mA
Current - Saturation (Isat) 505mA 505mA 505mA 505mA 505mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 330mOhm Max 330mOhm Max 330mOhm Max 330mOhm Max 330mOhm Max
Q @ Freq 43 @ 25MHz 43 @ 25MHz 43 @ 25MHz 43 @ 25MHz 43 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 210MHz 210MHz 210MHz 210MHz 210MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)