Delevan 1641-153J
Part No.:
1641-153J
Datasheet:
Chuangxin Cloud1641-153J.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 325MA 800 MOHM TH
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
325 mA
Current - Saturation (Isat):
250mA
DC Resistance (DCR):
800mOhm Max
Q @ Freq:
45 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
49MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Height - Seated (Max):
Datasheet:
Chuangxin Cloud1641-153J.pdf
1. How to order 1641-153J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1641-153J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1641-153J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1641-153J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1641-153J pin diagram, 1641-153J datasheet?
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material - Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 15 µH 15 µH 15 µH 15 µH 15 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 325 mA 325 mA 325 mA 325 mA 325 mA
Current - Saturation (Isat) 250mA 250mA 250mA 250mA 250mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 800mOhm Max 800mOhm Max 800mOhm Max 800mOhm Max 800mOhm Max
Q @ Freq 45 @ 2.5MHz 45 @ 2.5MHz 45 @ 2.5MHz 45 @ 2.5MHz 45 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant 49MHz 49MHz 49MHz 49MHz 49MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)