Delevan 1641-152J
Part No.:
1641-152J
Datasheet:
Chuangxin Cloud1641-152J.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 835MA 120MOHM TH
Material - Core:
Iron
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
835 mA
Current - Saturation (Isat):
835mA
DC Resistance (DCR):
120mOhm Max
Q @ Freq:
44 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
115MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Height - Seated (Max):
Datasheet:
Chuangxin Cloud1641-152J.pdf
1. How to order 1641-152J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1641-152J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1641-152J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1641-152J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1641-152J pin diagram, 1641-152J datasheet?
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material - Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 835 mA 835 mA 835 mA 835 mA 835 mA
Current - Saturation (Isat) 835mA 835mA 835mA 835mA 835mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max 120mOhm Max 120mOhm Max 120mOhm Max 120mOhm Max
Q @ Freq 44 @ 7.9MHz 44 @ 7.9MHz 44 @ 7.9MHz 44 @ 7.9MHz 44 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant 115MHz 115MHz 115MHz 115MHz 115MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)