Delevan 1641-121J
Part No.:
1641-121J
Datasheet:
Chuangxin Cloud1641-121J.pdf
Description:
FIXED IND 120NH 1.57A 34 MOHM TH
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
120 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1.57 A
Current - Saturation (Isat):
1.57A
DC Resistance (DCR):
34mOhm Max
Q @ Freq:
51 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
250MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Height - Seated (Max):
Datasheet:
Chuangxin Cloud1641-121J.pdf
1. How to order 1641-121J on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1641-121J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1641-121J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1641-121J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1641-121J pin diagram, 1641-121J datasheet?
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material - Core Phenolic Phenolic Phenolic Phenolic Phenolic
Inductance 120 nH 120 nH 120 nH 120 nH 120 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 1.57 A 1.57 A 1.57 A 1.57 A 1.57 A
Current - Saturation (Isat) 1.57A 1.57A 1.57A 1.57A 1.57A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 34mOhm Max 34mOhm Max 34mOhm Max 34mOhm Max 34mOhm Max
Q @ Freq 51 @ 25MHz 51 @ 25MHz 51 @ 25MHz 51 @ 25MHz 51 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 250MHz 250MHz 250MHz 250MHz 250MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)